Головна » 2014 » Березень » 6 » Про попередження насильства в сім’ї
19:01
Про попередження насильства в сім’ї

Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім"ї»:

Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Види насильства в сім'ї:

1) Фізичне 
- умисне  нанесення  одним  членом сім'ї  іншому  члену  сім'ї  побоїв,  тілесних ушкоджень,  що може призвести  або  призвело  до   смерті   постраждалого,   порушення фізичного  чи  психічного  здоров'я,  нанесення шкоди його честі і гідності.

2) Сексуальне 
- протиправне посягання  одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї,  а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього  члена сім'ї.

3) Психологічне 
- насильство,  пов'язане з дією одного члена сім'ї  на  психіку  іншого  члена  сім'ї  шляхом словесних  образ або погроз,  переслідування,  залякування,  якими навмисно   спричиняється   емоційна   невпевненість,   нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю. 

4) Економічне 
-  умисне  позбавлення  одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла,  їжі, одягу та іншого майна чи коштів,  на які постраждалий має передбачене законом право,  що може  призвести  до його смерті,  викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

Попередження насильства в сім’ї – система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї, припинення насильства в сім’ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні насильства в сім’ї, а також медико-соціальна реабілітація жертв насильства в сім’ї.

Підстави  для вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї

ЗАЯВА про допомогу жертви насильства в сім'ї або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в сім'ї; 
висловлене жертвою  насильства  в  сім'ї  або  членом  сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства в  сім'ї, бажання  на  вжиття  заходів  з  попередження насильства в сім'ї у разі, якщо повідомлення або заява надійшли не від нього особисто; 
отримання ПОВІДОМЛЕННЯ про застосування  насильства  в  сім'ї або  реальної  загрози  його  вчинення стосовно неповнолітнього чи недієздатного члена сім'ї. 

Заява або повідомлення про застосування насильства в  сім'ї чи реальної загрози   його  вчинення  приймаються  за  місцем проживання постраждалого органами, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї:

  1. служба у справах дітей;
  2. структурний підрозділ у справах сім‘ї та молоді;
  3. центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді;
  4. відділ дільничних інспекторів міліції;
  5. відділ кримінальної міліції у справах дітей.
Переглядів: 837 | Додав: Ditu_bc | Рейтинг: 0.0/0