Відчуження майна право власності на яке або право користування яким має дитина.

 

 Служба у справах дітей за місцем знаходження майна надає консультації громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини. 

Для відчуження майна дитини батьки, опікуни або піклувальники подають зазначеній службі такі документи:

  • заяву кожного з батьків (опікунів, піклувальників);

Вимоги до написання заяви:

  1. Заява має бути написана в довільній формі  на ім’я начальника  служби  і написана власноручно батьками (опікунами, піклувальниками) дитини та самою дитиною, яка досягла 14 років.
  2. Зазначити чітко прізвище, ім’я, по-батькові заявника та дитини і її дату народження, адресу реєстрації і фактичну адресу проживання, контактний телефон.
  3. Вказати адресу та частку житла і майна, яке набувається чи відчужується, та причину відчуження.
  4. Коли житло відчуджується, зазначити адресу іншого житла, яке одночасно набувається на ім’я дитини.
  5. Заява має містити згоду на обробку персональних даних.
  • копію паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, паспортного документа іноземця;
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності);
  • документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;
  • витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, виданий відповідно до законодавства;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку з місця проживання, про склад сім'ї та реєстрацію або витяг з домової книги;
  • копію рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);
  • копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників);
  • копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).

У разі виїзду сім'ї на постійне місце проживання за кордон до зазначених документів додається довідка управління (відділу) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем реєстрації сім'ї.

Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина надається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної в місті ради за поданням служби у справах дітей після проведення зазначеною службою перевірки документів за місцем знаходження майна протягом одного місяця з дня надходження заяви на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини лише у разі гарантування збереження її права на житло і оформляється рішенням, витяг з якого видається заявникам службою у справах дітей. Для здійснення правочинів щодо нерухомого майна дитини батьки, опікуни або піклувальники подають службі у справах дітей документи, зазначені у пункті 66 цього Порядку. Служба у справах дітей розглядає протягом 10 робочих днів подані документи та з'ясовує наявність (відсутність) обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини.

У разі виїзду сім'ї, в якій виховується дитина, за межі населеного пункту, придбання житла здійснюється з урахуванням інтересів дитини.

Районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної в місті ради може відмовити у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини з одночасним зверненням до нотаріуса для накладення заборони відчуження такого майна лише у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 177 Сімейного кодексу України.

У разі усунення обставин, що обумовили накладення заборони відчуження нерухомого майна дитини, районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної в місті ради звертається в установленому законодавством порядку до нотаріуса для зняття заборони відчуження такого майна.

Рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради про надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини або відмову у його наданні може бути оскаржено до суду.

Якщо батьки, опікуни, піклувальники не виконують рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради щодо збереження майна дитини, служба у справах дітей подає голові районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті ради клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини.